14
Eyl
0

Power Balance – Denge Bilekliği nedir?

İngilizce adı Power Balance, Türkçe adı Denge Bilekliği olan üzerinde hologram olan ürünün işlevleri yalandır, aldatmacadır.

Power Balance Bileklik İşe Yarıyor mu?, power balance bilimsel araştırması, power balance yararları, denge bilekliği ne işe yarar, denge bileziği

Şöyle çalışırmış 🙂

Hologram, negatif iyon yüklüdür. Negatif iyon doğada bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar,insanların yeteri kadar,sağlıklı ve vücutlarındaki atıl olan enerjiyi maksimum seviyede kullanmaları, daha temiz hava solumaları için cm3’te en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır. Artan hava kirliliği ve elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller yüzünden negatif iyon büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır.

Kullanıldığı Yerler şöyleymiş 🙂

Denge, güç ve esneklik gerektiren bütün spor branşlarında, motorsiklet sürücüleri, fiziki efor gerektiren iş kollarında , yürüme problemi olan kişilerde daha dengeli hareket etmesine yardımcı olur . 

Power Balance – Denge Bilekliği gerçek mi?

Denge Bilekliği(Power Balance) resmi tanıtım filmini izleyin ve aldatmaca olduğunu kendiniz keşfedin.

 

Denge bilekliği aldatmacasını ATV Haber’den izleyin.

 Power Balance, üreticileri tarafından “hologram teknolojisi” kullanıldığı iddia edilen ve sözde “vücudun dogal enerji alanını” düzenleyen bir üründür. Bir çok ünlü tarafından kullanılmış ancak kanıtlanmış hiçbir etkisi bulunamamıştır. Yapımcı şirket aldatıcı reklam yaptığına dair birçok eleştriri ile karşı karşıya kalmış, bunlar karşılığında da özür dilemek zorunda kalmıştır.

Denge bilekliğini üreten firmanın açıklaması:

“Reklamlarımızda Power Balance bilekliklerin sizi güçlendirdiğini, denge ve esnekliğinizi arttırdığını söyledik. Kabul ediyoruz ki, elimizde bunu gösteren hiçbir bilimsel kanıt bulunmamaktadır ve reklamlarımızla 1974 Ticaret Uygulama Kurallarını çiğnediğimizi kabul ediyoruz. Eğer bizim tarafımızdan kandırıldığınızı düşünüyorsanız, sizden özür dileyip, ücreti de geri ödemeyi kabul ederiz.” denmiştir.

Yapılan açıklama aşağıdadır. Büyütmek için üzerine tıklayın. (ingilizce)

 
Google:

Bu yazıyı beğendiniz mi?
RSS beslemesine abone olarak yeni gönderilerden hemen haberdar olabilirsiniz.
Yorumunuzu gönderin.Celadon theme by the Themes Boutique