19
Ara
1

Google DNS değiştirme programı

Google: DNS, facebook giriş, facebooka nasıl girilir, Google dns ayarları, Google dns numaraları, yasaklı sitelere giriş dns, yasaklı sitelere giriş programı, youtube giriş

Mahkeme tarafından Türkiye’den erişime engellenen sitelere(blogger,blogspot,youtube vb.) giriş yapabilmeniz için DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmak bazı bilgisayar kullanıcılarına zor gelebilir. “Google DNS Yardımcısı” programı bu işi sizin yerinize yapıyor.

Youtube, Facebook ya da çok kullandığınız bir web sitesi her an Türkiye’den erişime engellenebilir. Facebook.com’a girdiğinizde karşınızda bir anda “Bu site mahkeme kararıyla engellenmiştir” gibi bir yazıyla karşılaşabilirsiniz.

google dns helper

google dns degistirme programı ekran görüntüsü

Programı indirmek için tıklayın: Google DNS Helper

Önce tüm internet tarayıcılarını(internet explorer, firefox, opera) kapatın. Sonra programı çalıştırıp “Switch to Google DNS” butonuna basın. DNS ayarlarınız otomatik olarak Google DNS değerleri ile değiştirilecektir. Artık DNS ip numaralarınız 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olacak. Böylece yasaklanmış sitelere girebileceksiniz.

Bu programı elinizden geldiğince tavsiye etmeyi unutmayın.
Google: , , , , , , , , , , ,

Bu yazıyı beğendiniz mi?
RSS beslemesine abone olarak yeni gönderilerden hemen haberdar olabilirsiniz.
1 yorum yazılmış:
  1. ömer 10 Eyl, 2011

    en iyi çok teşekkür

Yorumunuzu gönderin.Celadon theme by the Themes Boutique