‘Trafik Kaynaklarına Göre Dağılım’ etiketli gönderiler3
Tem

Google Analytics Karşılaştırma Bülteni Temmuz 2011

Google

Google Analytics Karşılaştırma Bülteni
2011, Kitapçık 1, Temmuz 2011

1. Giriş

Analytics Karşılaştırma Bülteni’nin birinci kitapçığına hoş geldiniz!

Bu ay, Google Analytics hesabınızdaki standart “karşılaştırma” raporunu, bu bültende paylaşılan verilerle değiştiriyoruz. Bu bültenden, Analytics kullanıcılarına daha faydalı veya ilginç veriler sunmak üzere bir deneme olarak yararlanıyoruz. Burada yer alan veriler, Google Analytics ile anonim veri paylaşımına dahil olmayı seçmiş tüm web sitelerinden toplanmıştır. Bu “karşılaştırma” bülteni yalnızca söz konusu anonim veri paylaşımı seçeneğini etkinleştirmiş olan web sitesi yöneticilerine gönderilecektir.

Bu “anonim veri paylaşımı” havuzunda yer alan web sitelerinin sayısını merak ediyor olabilirsiniz. Şu anda bu havuzda yüz binlerce web sitesi vardır. Bunun yanında, buradaki metriklerin tümünün istatistiksel açıdan anlamlı olması için büyük çaba gösterdiğimizi bilmenizi isteriz.

Bu bülten için karşılaştırma tarih aralığı 1 Kasım 2010 ila 1 Şubat 2011’dir. Karşılaştırma, 1 Kasım 2009 – 1 Şubat 2010 tarih aralığına ait verilerle yapılmıştır. Paylaşıma dahil olmayı seçen tüm web sitelerine ait toplam ziyaretçi, sayfa görüntüleme veya dönüşüm sayısı gibi mutlak metrikler raporlanmamıştır.

Yazım kolaylığı sağlamak için, bu bültenin devamında “Google Analytics ile anonim veri paylaşımına dahil olmayı seçmiş web siteleri” yerine “web siteleri” ifadesi kullanılacaktır. Devamını okumak için tıklayın…

Celadon theme by the Themes Boutique