‘Google dns ayarları’ etiketli gönderiler1
Mar

Blogspot kapatıldı – nasıl girilir?

Blogspot kapatıldı. Blogspot giriş.

Google’nin dünyaca ünlü e-günlük(blog) sitesi Blogger.com ve etki alanı Blogspot.com, Digiturk platformunda verilen LigTV yayınlarının telif haklarını korumak için engellendi.

Evet birkaç blog yüzünden yüzbinlerce bloğun, web sitesinin bulunduğu blogspot’a erişim mahkeme kararı ile engellenmiş.

Tabi bu engel bilgisayardan anlamayanlara…

Blogspota girmek istiyorsanız tek yapmanız gereken bilgisayarınızdaki dns ayarlarını değiştirmek.

Aşağıdaki bağlantıda bunu nasıl yapacağınız anlatılmaktadır.

yasaklı sitelere giriş

19
Ara

Google DNS değiştirme programı

Google: DNS, facebook giriş, facebooka nasıl girilir, Google dns ayarları, Google dns numaraları, yasaklı sitelere giriş dns, yasaklı sitelere giriş programı, youtube giriş

Mahkeme tarafından Türkiye’den erişime engellenen sitelere(blogger,blogspot,youtube vb.) giriş yapabilmeniz için DNS ayarlarını değiştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi yapmak bazı bilgisayar kullanıcılarına zor gelebilir. “Google DNS Yardımcısı” programı bu işi sizin yerinize yapıyor.

Youtube, Facebook ya da çok kullandığınız bir web sitesi her an Türkiye’den erişime engellenebilir. Facebook.com’a girdiğinizde karşınızda bir anda “Bu site mahkeme kararıyla engellenmiştir” gibi bir yazıyla karşılaşabilirsiniz.

Devamını okumak için tıklayın…

13
Haz

Google Maps çalışmıyor!

Telekomu gene ortalığı karştırdı. Şimdide Google Maps (Google Haritalar) çalışmıyor. DNS ayarlarımda 8.8.8.8 ve 4.2.2.2 numaralı IP numaralarını kullanıyordum ama ne fayda?

Neyse www.istanbul-haritasi.com sitemizde bu durumu fark edip ana sayfaya bir kontrol mekanizması yerleştirdik. Eğer google harita sunucusuna ulaşılamıyorsa bir bağlantı yazdırıyoruz haritanın olduğu yere.

Google Maps sunucusu cevap vermiyor!

Diğer harita sistemimiz ile devam etmek için tıklayın.

Uydu haritası

Bu şekilde gelen ziyaretçi eli boş dönmüyor. Bağlantıya tıklayıp farklı bir firmanın harita sistemini çalıştırıyor. Dünyanın istediği herhangi bir yerine yakınlaştırma yapabilir hatta rota bile çizdirebilirsiniz.

rota planlama

Celadon theme by the Themes Boutique